Návod na přípravu vlastního domácího 100% arašídového másla

by - čtvrtek, června 05, 2014

Na přípravu 500g arašídového másla budete potřebovat:


- 500g arašídů 
- lžíci olivového oleje

- mixér
- skleničku na uskladnění

Náročně mnoho ingrediencí, že? :D Je to vlastně hrozně jednoduché a stačí vám k tomu doma mít jen mixér. :) Čtěte dále...
Já jsem koupila balení solených arašídů v Lidlu za 35,- Kč, které jsem následně propláchla vodou, protože máslo baštím hlavně s ovesnou kaší a banánama, takže slané ho nechci. 

 Dále budeme potřebovat nějakou dózu na uskladnění, já použila tuhle, ale klidně stačí obyčejná sklenice od okurek, která se dá zavřít. Máslo pak totiž šoupneme pro jistotu do ledničky (nejsou v něm logicky žádné konzervanty).

Arašídy nasypeme do mixéru, a pustíme ho na nejnižší otáčky. A mixujeme, mixujeme a mixujeme. Občas směs promícháme, samozřejmě průběžně ochutnáváme :D ... (můžu se toho užrat!) když už se nám bude zdát hmota lepivá a měkká, můžeme přidat lžíci nebo dvě olivového nebo jiného oleje, ale není to nutné.
Rozmixované arašídy, ale bez uvolněných olejů 

Že už je máslo skoro hotové poznáte podle toho, že to v mixéru začne "čvachtat", to je chvíle kdy přidáme otáčky na nejvíc a čekáme, dokud nemáme krásnou jemnou pastu. Jestli máte máslo rádi "křupavé", dejte si stranou část arašídů, ty nasekejte na drobno a zamíchejte do hotového másla. Já však ráda úplně hlaďounké. :)
Mixujeme do hladké pasty, která se nám líbí
Celková doba přípravy a mixování je dle mého názoru 45 minut. Někde se dočtete že mixování trvá třeba jen 10 minut, mě to trvalo přes půl hodiny bez přestávky, asi záleží na typu mixéru. Mixér se snažte vypínat co nejméně a na co nejkratší dobu jen na zamíchání směsi, aby se nám pěkně umixovala.

Z 500 g buráků máme po nekonečném užírání přes 500g arašídového másla, které nám vyjde na 68,- korun za kg. :) Musíte však připočíst elektřinu a čas, ale i tak si myslím, že je máslo velmi výhodné vyrobit doma, bez chemických konzervantů a nějakých přídavků. Máslo tedy dáme do připravené dózy a uskladníme v lednici, kde se nám do druhého dne ještě krásně rozleží.
Asi to není vidět, ale máme přes 500 g másla! a to jsem ujídala

Tak a máte hotovo. Dobrou chuť :)

Tip: Nejradši mám burákové máslo s banánem a kouskem čokolády, mňam mňam O:)

You May Also Like

1 komentářů

  1. Ano, burákové máslo, banán a čokoláda, to je skvělá trojka :-)
    Taky jsem dělala domácí burákové máslo a je prostě nejlepší :-) Teď jsem odkázaná jen na kupované, protože nemám mixér, ale až budu doma, zase si nějaké udělám :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář!