Vánoce jsou tady: Čajová bedýnka

by - pondělí, listopadu 27, 2017

Je tu druhý článek z mých vánočních tipů na dárky - tentokrát Čajová bedýnka! Když mě Bohunka oslovila, zda bych její bedýnku nechtěla vyzkoušet, nadšeně jsem souhlasila, protože už jsem se s ní jednou setkala na trzích na Jířáku - psala jsem tady a tenkrát se mi ten nápad hrozně moc líbil a navíc mi čaj velmi chutnal. Z mého instagramu je určitě patrné, že jsem milovník kávy, ale o nic menší nejsem milovník kvalitního čaje. Ráda chodím do čajovny posedět s přáteli, vypít konvičku čaje a užít si tam tu atmosféru. Jo, a dát si dýmku a dělat z kouře kolečka.
Zimní čajová bedýnka
Bedýnka mi přišla téměř okamžitě po objednání, pečlivě zabalená a když jsem otevřela krabici, ve které bylo pět čajů, krásní sobi vyrobení z březové kúry a dvě šišky, ihned jsem se těšila, až nějaký z čajů vyzkouším. Součástí bedýnky je také obálka, kde je všech 5 čajů/nečajů popsáno a vysvětleno, jak si je správně připravit.

V této "vánoční" bedýnce se nachází:

Indian summer fruit coctail (ovocný čaj, skvělý i na přípravu ledového čaje)
Earl Grey (černý čaj, klasika, kterou musí mít rád snad každý milovník kvalitního čaje)
Keemun Black dragon (neochucený černý čaj, na který jsem vážně zvědavá)
Silver Leaf (green) (zelený čaj a ty já miluju)
Silver Needle (white) (bílý čaj aneb zlato čajové bedýnky, tzv. "pecka na závěr")
Zleva: Keemun black dragon, Silver leaf (green), Indian summer fruit coctail
Já mám nejradši čaje zelené, ale dle popisu čajů, které k bedýnce také dostanete, jsem jako první čaj musela vyzkoušet Silver Needle. Čajové lístky opravdu vypadají jako takové jehly a tomuto čaji se přezdívá bílý vlas. U všech těchto kvalitních sypaných čajů si musíte opravdu dávat pozor na přípravu, protože jen tak si čaj opravdu vychutnáte. Ale nemusíte se ničeho bát, postup přípravy vám přijde spolu s čaji nebo se můžete podívat na stránky bedýnek. Je potřeba mít nahřátý hrneček nebo konvičku předem. Vzala jsem si tedy hrnek, nalila do něj horkou vodu a nechala keramiku ohřát. Odvážila jsem si 7 gramů Silver Needle, převařila vodu a díky tomu, že mám doma teploměr na maso (pokud nemáte teploměr, nevadí, tady je návod jak to zvládnout bez něj!) jsem si mohla změřit i teplotu vody. Když měla 85 stupňů, zalila jsem lístky a nechala 3 minuty louhovat. Okamžitě jsem se do tohohle čaje zamilovala a po testování všech čajů jsem ho vyhlásila vítězem!
Silver Needle
Dále přišel na řadu Idian summer fruit coctail. Ovocné čaje moc nemusím, ale tento, co se v bedýnce nachází mi moc chutnal, protože nebyl kyselý, plánuju ho udělat taky jako ledový čaj, třeba na nějakou párty s kamarády. Tento nejvíce chutnal mému Matějovi. :)
Indian summer fruit coctail
Earl Grey je taková ta čajová klasika, kterou mám opravdu ráda, takže tady je jasné, že celý sáček do konce zimy určitě vypiju. Na Keemun Black dragon jsem byla vážně zvědavá, protože v popisku stálo, že ucítím chuť čokolády, ale i ovoce. Byla jsem k tomuto tvrzení tedy trochu skeptická, ale ono to tam opravdu bylo! A na konec jsem vyzkoušela čaj zelený - Silver Leaf. Čím déle se luhujete, tím bude jeho chuť více natrpklá a protože to já mám ráda, luhovala jsem ho 4 minuty, místo doporučených dvou. A moc jsem si pochutnala.
Luhování Silver Needle
Jak jsem již psala, najdete v bedýnce 5 čajů, popřípadě nějaký ten nečaj. Ty vybírá autorka tohoto nápadu sama, popřípadě se radí s čajovými odborníky a čaje pak sama testuje. Je tu čaj na běžné denní popíjení, jeden tzv. fajnový čaj, dále pak nečaj, čajová lahůdka a divoká karta - a to je vždy nějaká extra čajová zajímavost, ať už chutí, barvou nebo tím, jak je čaj silný.
Earl Grey
Čajová bedýnka mě nadchla. Je krásně "přírodně" zabalená, obsahuje pět čajů různých druhů a chutí a myslím, že nejednomu milovníkovi čaje udělá pod stromečkem radost. Bedýnku si můžete objednat zde - buď jen tuto vánoční, nebo rovnou předplatné čtyř bedýnek na celý rok. Pokud zvolíte druhou variantu, jako dárek dostanete sítko vyrobené z vydlabané tykve. A hlavně - každý čtvrt rok vás překvapí pět různých čajů nakombinovaných tak, aby se k danému ročnímu období hodily a bedýnka je i tématicky nazdobená! Jo a co jsem zapomněla říct je cena - i s poštou stojí jedna bedýnka 669,- Kč. No a pokud by se vám nebo obdarovanému čajová bedýnka po prvním doručení nelíbila, (což se nestane, věřte mi) je tu možnost zrušit odběr. :)

Pokud by vás zajímalo něco dalšího, určitě se mrkněte přímo na www.cajovebedynky.cz nebo neváhejte přímo Bohunce napsat. A pozor! Uzávěrka objednávek je 10.12.2017, aby vám bedýnka stihla přijít pod stromeček!

Tak co, líbil se vám další můj tip? Máte radi čaje? Které nejvíce?

Léňa
Vánoční čajová bedýnka
Čajová bedýnka a krásní sobíci
V obálce jsou popsány všechny čaje a jejich příprava
Pokud byste našli chybu, prosím, napište mi to. Snažím se po sobě vše kontrolovat, ale nikdo není neomylný.
Veškeré fotografie podléhají autorskému zákonu a mohou být šířeny pouze s vědomím autora.

You May Also Like

1 komentářů

  1. O této bedýnce slyším poprvé, ale vypadá skvěle :) skvělý tip na dárek k Vánocům.

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář!