Zero Waste s Leni

by - pondělí, listopadu 30, 2020

Jak jsem vám již psala pod příspěvkem na instagramu, chtěla bych s vámi sdílet i další věci, které mě zajímají a jedna z nich je právě zero waste - bez odpadu - bez plýtvání. Chtěla bych, abychom se vzájemně motivovali v tom, jak nevytvářet zbytečný odpad a odlehčit tak naší planetě. 

Zero waste produkty od Tropikalia.cz

Na začátek bych jen chtěla říct velmi důležitou věc: jen proto, že si jednou za čas zaletím na dovolenou letadlem nebo že si koupím pití v platové lahvi, protože mám žízeň a nemám s sebou vlastní pití neznamená, že už nejsem vůbec zero waste a už není důvod se snažit. Každá snaha se počítá a každý nákup donesený domů v látkové tašce je krok kupředu. Není nutné hned vše dělat na 100 % - malé změny u každého z nás udělají dohromady velkou změnu. 

Proto budu sdílet takové tipy, které dělám já - respektive se je budu učit od mé nejlepší kamarádky Lenky, která je v této oblasti více zkušená, než já a bude mi tak předávat tipy, které já pak budu sdílet s vámi. Myslím, že by to mohla být docela zábava, budete se tak učit se mnou a budou to malé postupné změny. Vy si vyberete ty, které jsou pro vás přijatelné. Já už nějaké zásady dodržuji - vlastní látková taška či sáčky na nákup, vlastní kelímek na kávu, třídění odpadu, nakupování v bezobalových obchodech, vlastní krabička na jídlo atp. ale toto téma je tak obsáhlé, že se ráda přiučím tomu, co Lenka již dávno ve svém životě praktikuje. 

Každý týden tak u mě na instagramu najdete jeden příspěvek týkající se zero waste - vždy nějaká konkrétní doporučení co a jak dělat, aby člověk tvořil méně odpadu a méně plýtval různými zdroji. Protože planetu máme jenom jednu a pokud jste viděli film Davida Attenborougha "A Life on Our Planet", tak víte, že je za pět minut dvanáct. 

A jak se zero waste začít? Podle nás je nejlepší si do začátku vybrat pár drobných změn, zvyknout si na ně, a pak teprve přidávat další a posouvat se malými kroky k žítí bez odpadu. Není to o tom vyházet všechny igelitové pytlíky a nakoupit nové látkové. Ale to se už dozvíte postupně v našich příspěvcích, které pro vás připravujeme. Vždy udělám pak měsíční shrnutí sem na blog, takže to pak najdete pěkně pohromadě v článku. 

Jdete do toho se mnou?

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji za každý komentář!