Pistáciové košíčky

by - čtvrtek, prosince 07, 2017

Jako druhé vánoční cukroví-necukroví jsem připravila pistáciové košíčky plněné čokoládou. Pro mě naprosté "nebe v hubě" a dokonce mi chutnají i o trošku víc než Raffaello. A to je co říct. Pokud budete zkoušet, pošlete mi fotku nebo mě označte na instagramu, vždycky mě to hrozně potěší, když podle mě pečete/vaříte.
Pistáciové košíčky s čokoládou
Ingredience na cca 40 minikošíčků:

3/4 hrnku rozmixovaných nepražených nesolených pistácií
1 a 2/3 hrnku na jemno mletých mandlí
2 šťastná vejce
sladidlo dle volby - kokosový cukr, panela, sukrin atd. (já dala 2 lžíce sukrinu)

Náplň:
cca 50g 100% čokoláda (či nějaká jiná vysokoprocentní)
cca 50 g másla
nepražené a nesolené pistácie na ozdobu

Postup:
Rozmixujeme si pistácie i mandle na mouku. Přidáme sladidlo a opět promixujeme. Vařečkou spojíme suché ingredience. Nakonec rozklepneme do směsi vejce, dobře promícháme, zpracujeme do koule rukou a dáme mininálně na 8 hodin odpočinout do lednice. Já nechala přes noc.
Připravíme si formičku na košíčky, kterou vymažeme máslem nebo kokosovým olejem. Ze směsi lžičkou odkrojíme kousek těsta a vmáčkneme do košíčku tak, aby nám zbylo místo pro náplň. Dáme péct do trouby na 160 stupňů na cca 10 - 12 minut. Košíčky hlídejte, aby se vám nepřipálily. Jakmile začínají košíčky hnědnout, ihned je vyndejte nebo budou hořké. (To platí u veškerého pečení z ořechových muk.) Po upečení košíčky vyklopíme a necháme vychladnout. Do hrnku dáme máslo a vysokoprocentní čokoládu nebo kakaovou hmotu. Rozpustíme si to buď v mikrovlnce nebo v horké lázni. Do vychladlých košíčků nalijeme čokopolevu a do středu dáme pistácii nebo jiný oříšek. Necháme ztuhnout v lednici.
Trvanlivost: V lednici až 3 týdny.

Dobrou chuť.

Vaše Léňa

Pojďte se se mnou naučit vařit nízkosacharidově! Uvaříme si zdravé menu, ukážu vám jaký olej použít do teplé a studené kuchyně či jak pracovat s ořechovými moukami. Naučím vás si sestavit zdravý jídelníček, čím nahradit rafinovaný cukr a připravíme si fermentovanou tibi limonádu. Lednové termíny jsou již vypsány zde.
Pokud byste našli chybu, prosím, napište mi to. Snažím se po sobě vše kontrolovat, ale nikdo není neomylný.
Veškeré fotografie podléhají autorskému zákonu a mohou být šířeny pouze s vědomím autora.

You May Also Like

1 komentářů

  1. Krásný, hned bych si jich pár dala, pistácie jsem neměla snad rok :)

    OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář!