O mně

Ahoj, jmenuju se Lenka (ale raději mám oslovení Leni) a je mi 29. Tenhle blog píšu už nějaký ten pátek, celkem nepravidelně = když se mi zachce a políbí mě múza. Blog jsem vytvořila někdy v roce 2012, kdy jsem se svým kamarádům a sledovatelům na facebooku chtěla pochlubit cestou po evropských státech, která trvala zhruba měsíc. Cestuju celkem dost (to říkaji moji přátelé), ale ne dost na to, jak bych chtěla (to říkám já). I přesto jsem o pár mých "výletech " napsala a hodlám pokračovat. Vždycky si dávám předsevzetí, že už ty články musím dopsat. Zatím to nevyšlo. Držte palce, aby to vyšlo letos (2019).

Samozřejmě mám spoustu plánů a vysněných destinací, kam bych chtěla jet/letět. Ale razím myšlenku, že nejdříve chci poznat domov a jeho okolí (a tím myslím Českou republiku a Evropu) a pak se vydám dál. Letos mám v plánu Skotsko nebo Island, pak taky Barcelonu a milovaný Amsterdam (dle ceny letenek). Pokud se naskytne příležitost letět znovu do Mexika, nebudu váhat ani minutu.

Nejen, že cestuju, taky ráda vařím a samozřejmě miluju jídlo. V lednu 2017 jsem se rozhodla držet program Whole30, který mě následně přivedl k paleu/primal stravování, podle kterého se nyní stravuji a tak i moje recepty, které zde publikuji, jsou vhodné pro tento typ stravování. Vlastně to pro mě byl zlom znovuobnovit blog a začít psát pravidelně

Občas si zacvičím, ale co mě opravdu baví je badminton. Lásku k raketě a opeřenému míčku jsem objevila na konci roku 2014, kdy jsem se omylem připletla ke tréninku již zkušených hráčů.

Dále je mým oblíbeným sportem běh a cyklistika. V rámci mých běžeckých úspěchů se mohu pochlubit několikaterou účastí na závodě Hronov-Náchod či Pražském půlmaratonu.

Taky bych neměla opominout to, že jsem dobrovolný hasič. Už nějakých 18 let. Nejdřív jsem jako děcko běhala orienťáky, teď jako "dospělá" jen běžím s hadicí a snažím se naplnit terč co nejrychleji.

Dalším mým koníčkem je psaní, i když to tak (podle obsahu blogu) nevypadá. Jelikož taky ráda čtu (a to skoro pořád, když je čas a nemusím zírat do monitoru).

V neposlední řadě jsem se začala zajímat o ekologii, která se zdravým životním stylem úzce souvisí. Třídím odpad a snažím se za sebou zanechávat minimum odpadu. S ekologií také souvisí přírodní kosmetika a chemie, kterou do nás pumpují nadnárodní koncerny. Ale o tom se zřejmě zmíním v nějakém článku, který také plánuji napsat.

Pokud jste dočetli až jsem, tak vám gratuluji a děkuji zároveň. A pokud jste žádné články na téma výše zmiňované nenašly, tak jsem je buď ještě nenapsala nebo jsem líná jako veš (více pravděpodobná je druhá možnost).

Přeji vám všem krásný den,

Léňa

Já a strava

O "zdravé" stravování jsem se začala zajímat v roce 2012, kdy jsem začala držet svou první dietu. Za ty roky jsem udělala spoustu chyb, ze kterých jsem se poučila a ušla velký kus cesty, nastudovala spoustu literatury (ať už knih či publikovaných odborných studií), naposlouchala stovky hodin podcastů a videí na youtube, až jsem se v roce 2016 dostala ke stravě založené na skutečném jídle a k programu Whole30, po jehož pečlivém prostudování a zvážení všech pro a proti jsem ho poprvé v lednu 2017 držela. Dnes mám za sebou již 5 úspěšných Whole30.

V červenci 2018 proběhl ve spolupráci s Michalem Králem první kurz o zdravé stravě Jez jako člověk. Do dnešního dne prošly našimi kurzy stovky lidí.

Následně jsem přednášela sama o programu Whole30 a o svobodě v jídle - proběhl dvakrát kurz Nutriční restart - Jak na to?

V říjnu 2018 jsme společně s Michalem vydali první český on-line low carb program.

Nyní se věnuji osobním konzultacím a koučinku a pomáhám svým klientům v oblasti zdraví a zdravého stravování. Mé služby naleznete zde na blogu v sekci Služby.

Vystudovala jsem kurz Holistic Nutrition v The School of Natural Health Sciences:

Reference:

Eva K. - Kurz předčil moje očekávání. Fakt pecka. Jsem toho teď plná. Hlavně mi nejvíce utkvělo v paměti to s tím stresem, potřebovala jsem to slyšet. Pomohlo mi to si ujasnit některé nepřesnosti, které jsem měla. Myslím si, že pro úplné začátečníky úžasný start na cestu ke zdraví. Občerstvení úžasné! Ještě jsem si chodila přidat.

Míša N. - Přednáška byla super, musím říct, že to byly asi nejlépe utracené peníze. Po dovolené se chci vrhnout na Whole 30. Dost jsem se rozhoupávala, ale včera jsi mi ukázala, že to nic není. Já už jsem teď dost sacharidy omezila, takže nějakou tou chřipkou, si myslím, jsem prošla minulý týden, ale to jsem zjistila až vlastně včera, když jste o tom mluvili. Myslím, že teď je ta správná chvíle začít a zkusit Whole a následně zůstat už u takové stravy. Každopádně mám ráda mléčné výrobky, tak budu zařazovat a zkusím, co to se mnou udělá.

Silva N. - Zdravím z horkého Brna, chci vám oběma moc poděkovat za úžasnou přednášku. Máte to skvěle sestavené, vše bylo naprosto logické a jasné. Škoda, že se tohle neučí už na základních školách a není to obecně známo! Kolik nemocí by se dalo vyléčit či alespoň zmírnit, kolika zdravotním problémům by se dalo předejít! Věřím, že i lékaři, kteří se setkají s vyléčenými pacienty, se budou zajímat, jak je to možné. Snad se jich pár najde. Díky, že jste přijeli do Brna. Jste oba skvělí a víte, o čem mluvíte.

Tereza P. - Toto byla moje první přednáška o stravování a jsem ráda, že jsem šla. Zhruba v březnu minulého roku jsem se začala stravovat podle low carb jídelníčku, ale byla jsem obklopena lidmi, kteří mě nepodporovali a já sešla z cesty. Leni, líbí se mi styl, jak mluvíš a jak poznáváš tu svoji správnou cestu. Ty jsi mě motivovala zkoušet přejít na správnou cestu. Bohužel to vždy skončilo sacharidovou chřipkou. Když byla přednáška od tebe, tak jsem neváhala. Mluvíš stejně pěkně a ještě rychleji ve skutečnosti, než na instagramu. Já četla Jídlo na prvním místě, ale nevím, jestli jsem byla myšlenkama mimo, protože až od tebe s Michalem jsem pochopila všechno ohledně střeva, makro a mikro živin. Tím jsem chtěla říct, že jste to hrozně pěkně vysvětlovali a bylo příjemné vás poslouchat. Já si psala do sešitu všechno, o čem jste se zmiňovali v teorii a občas jste mluvili rychle, že jsem to nestihla - a to mám trénovanou ruku ze školy. Takže toto je jediné, co bych vytkla. Jídlo bylo skvělý, kuličky nejvíc bomba! Jste skvělí. Vážně. Děkuju za přednášku a doufám, že konečně budu mít víc síly a třeba na 4. pokus přečkám sacharidovou chřipku.

Míša T. - Přednáška se mi moc líbila, hlavně úžasné tipy, kde nakupovat maso, slaninu atd. Zrovna koukám na doporučené zdroje. Sladkosti na ochutnávku byly výborné, ale na mě až moc sladké (a to byly bez cukru). Hodně mě překvapily lněné krekry. Klidně bych šla znovu.

Veronika V. - Díky za to, co děláte. Něco takového by mělo být povinně na školách.

Tereza V. - Leni a Michale, díky za vyčerpávající a krásně odprezentovanou přednášku. Spoustu nových informací, srozumitelně podaných, vřele všem doporučuji, kdo chce začít měnit způsob života. Díky moc!

Jitka L. - Dobrý den, děkuji za příjemně strávené sobotní odpoledne, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí. O low carb a paleo stravování jsem se dočetla teprve nedávno a musím říct, že mě to hodně zaujalo. Jsem úplný začátečník, teprve hledám a pátrám. Týden se stravuji podle lowcarb a jsem nadšená. Jím 3x denně, a přesto žádný hlad nemám a už vůbec nějaké chutě na cokoliv. A 2 kila dole.

Karolína L. - Ahoj, moc bych vám chtěla poděkovat za užasnou přednášku. Moc se mi to líbilo a opravdu jsem si hodně odnesla! A bylo skvělé vás s Michalem vidět osobně. Každému kdo chce začít dělat něco pro svoje zdraví, bych přednášku doporučila. A občerstvení bylo výborné. Děkuji za to co děláte!

Monika N. - Všem prednášku moc doporučuji! Líbilo se mi úvodní povídání obecně o cukru, makroživinách a hormonech. Pro mě byla zajímavá hlavně část Whole 30, protože to sama chci zkusit. A nesmím zapomenout zmínit výborné občerstvení! Od bůčku, paštiky až po paleo perník.

Iveta K. - Chci Vám za kurz moc poděkovat, bylo to super! Dozvěděla jsem se další nové věci a utvrdila jsem se v tom, že cesta, kterou jsem se rozhodla jít, je správná. Rozhodně to za to stálo, i přes ten pařák. Myslím si, že na kurz by měl jít každý člověk do jednoho, protože to, jak k tomu všemu ostatní lidé v mém okolí přistupují, je dost smutné.  Ať se Vám daří!

Petra P. - Děkuji za příjemné odpoledne, skvěle podané informace, díky kterým už se nemůžu dočkat, až nakoupím kvalitní potraviny a najedu na paleo v poctivém stylu.

Mariya V. - Chci vám ještě jednou poděkovat za přednášku, příjemnou atmosféru a cenné informace, které by si měl poslechnout každý člověk! Splnilo to mé očekávání, žádné výhrady nemám, jen v některých momentech by možná bylo lepší mluvit pomaleji a trochu víc nahlas, jinak jste byli s Michalem skvělí!

Libuše P. - Dobrý večer, byla jsem velice spokojena. Získala jsem informace, které byly vyčerpávající a srozumitelné. Občerstvení bylo výborné. Děkuji za krásné odpoledne.

Daniela S. - Ráda bych se vyjádřila k sobotnímu kurzu. Kurz byl úžasná investice do mého vzdělávání o jídle a zdraví. Skvělé prezentace, srozumitelný přednes a hlavně příjemná atmosféra. Odcházela jsem nabitá energií a s chutí dál pokračovat ve zdravém stravování, protože jsem se utvrdila, že to má smysl. Ochutnávka občerstvení byla na jedničku! Slané i "sladké" pochutiny byly výborné a syté. Po dlouhé době jsem si užila, že mi někdo připravil jídlo a nevisel mi u toho syn na noze.  Kurz všem rozhodně doporučuji! Myslím, že by se ho měl zúčastnit každý, komu není jedno jeho zdraví. Přeji vám, aby i další kurzy byly tak super, jako ten náš v Brně.

Kateřina T. - 5 hodin nabitých informacemi, které do sebe perfektně zapadaly. Pohoštění bylo výtečné!

Tereza P. - Chci Vám poděkovat za sobotní přednášku v Brně o low carb a paleo stravování. Na lowcarb stravu jsem přešla asi před pěti měsíci. Jsem velice spokojená, i když nemůžu říct, že jsem byla celých pět měsíců 100 % lowcarb. Ale díky přednášce jsem se dozvěděla informace, které jsem potřebovala, jelikož jsem si i jako začínající výživová poradkyně nebyla ve všech věcech jistá. Přednáška mi moc pomohla a já se teď chci do toho pustit ještě víc naplno. Takže určitě doporučuji všem! Jídlo bylo výborné, nejvíc mi chutnal perník a paštika. Ještě jednou děkuji, určitě to nebyly vyhozené peníze.

Petra K. - Dobrý den, jsem velice ráda, že jsem se mohla zúčastnit Vaší přednášky. V mnohém mi pomohla pochopit souvislosti, které mi třeba z knížky nejsou zcela jasné. Na Whole 30 se chystám s celou rodinou, i když ještě nevím, jakou cestou se poté vydám. Každopádně jsem díky Vám mnohé pochopila a chci jíst kvalitní a zdravé jídlo. Jinak sleduji všechny možné zdroje a vždycky uvítám, co nejvíce praktických tipů na konkrétní suroviny (co, kde mají kvalitního a nemusím se bát to koupit), takže pokud můžete, sdílejte to na Vašich instagramech. Děkuji a přeji hlavně zdraví a mnoho sil do lepších, zdravějších zítřků pro Vás i všechny, které se Vám podaří "oslovit", stejně jako mě.

Nikol P. - Ahoj, kurz byl super! Skvělá atmosféra a přesně takhle jsem to potřebovala vysvětlit. Jsem ráda, že jsem mohla být divákem.Občerstvení bylo moc dobré. Případně tady odkaz, jak jsem se ptala, zda mohu natočit záběry do vlogu: https://youtu.be/XSNpYIDlmXw.

Barbora K. - Ještě jednou bych Vám moc ráda poděkovala za to, jakou osvětu dělate a kolik lidí ovlivňujete v dobrém slova smyslu. Minulý rok jsem měla v sprnu svatbu a asi jako každá nevěsta jsem se snažila zhubnout nějaké to kilo a být ještě krásnější. Domluvila jsem se s kamarádkou, že mi napíše vzorový jídelníček a já se tím budu řidit. Co se týče pohybu, tak jsem zvyklá posledních několik let cvičit v podstatě každý den. Jen jsem příliš neřešila co a jak jím. Dle tohoto jídelníčku jsem musela jít malé porce klidně i 6x denně. Bylo to celkem šílené, byla jsem totálním otrokem jídla. Po snídani jsem už myslela na svačinu, po svačině na večeři atd. Par kilo jsem dolů dala, ale nebyla jsem uplně spokojená. V září jsem nastoupila do nové práce a s tím začalo hodně stresu, učení se nových věcí a celkově to byla celkem velká změna. Jedla jsem celkem nepravidelně, ubylo i pohybu a celkově váha stoupala až jsem si řekla, takhle to dál nejde. Hledala jsem nějaké další varianty co a jak až jsem objevila Janču Plotnárkovou a jeji 21denní cukrovou výzvu, kdy ze stravy vyřadíte všechny cukry. Začatek nebyl vůbec lehký, ale zhruba po 14. dnech jsem se začala cítit lépe, jedla jsem 3x denně, nemusela jsem být na své okolí protivná, řešit co a kdy budu jíst. Začala jsem se cítit volná a hlavně i ve svém těle spokojená. Věděla jsem, že to je teprve začátek, tak jsem hledala dál různé možnosti, až jsem se dopracovala, Leni, k tobě. Seš mi neskutečnou inspirací a jsem moc ráda, že jsem tě mohla poznat i na živo! Dá se říct, že si mi změnila život. Přečetla jsem si knihu Jídlo na prvním místě. Podarovala své okolí surovinama, které jsem věděla, že už neupotřebím. Nakoupila nové povolené suroviny. Posledních 5 měsíců si vařim do práce pravidelně obědy, jím 3x denně, těším se z jídla, zároveň nejsem vůbec nemocná. Naopak se mi zlepšil život ve všech ohledech :). V říjmu se chci vrhnout na Whole 30, tak pak můžu dat vědět, jak se mi to daří :). Ještě jednou moc děkuji za to co děláte a držím palce ať máte víc a víc sledovatelů a spokojených uživatelů, protože opravdu Vaše práce má smysl. Já jsem toho důkazem, 16 kg dole, snížení tuku v těle, viscerální tuk mnohem nižší, vlasy, nehty, kůže kvalitnější. Neříká se nadarmo jsme to co jíme  Ať se Vám daří.

Lucie K. - Strašně moc děkujeme, bylo to skvělé. S Michalem jste skvělý team. Bylo to hodně přínosné. Ještě jednou moc děkuji a vzhůru se do toho opřít.

Jana B. - Lepší začátek jsem si pro své pokračování v paleo stravě nemohla vybrat. Díky vašemu kurzu jsem si uvědomila neskutečně moc věcí a zjistila jsem, kde jsem dělala chyby a jak to všechno napravit. Takže až budete mít příležitost a zajímáte se o lowcarb a paleo stravování, určitě doporučuji navštívit kurz těhle dvou úžasných lidiček.

Jitka - Dnes jsem měla báječné odpoledne na kurzu Jez jako člověk s Leni Králíčkovou a Michalem Králem. Bylo to báječné a skvěle odpřednášené a plné užitečných informací a byla i ochutnávka.

Hanka V. - Kuzr byl super a vše srozumitelné a na profi úrovni a hlavně s velmi přátelskou atmosférou. Především i vaše osobní příběhy. Už teď cítím, že tohle je ta správná cesta ke zdraví a šťastnější psychice, kterou už dlouho hledám jelikož také trpím ZP a už teď cítím, jak mi pomáhá samotné Whole30 vše zvládat a přitom si jídlo bez počítání kalorií užívat jako nikdy dřív a přitom i trochu zhubnout, i když o to mi teď vůbec nešlo. Díky.

Barbora S. - Ahoj Leni, v nedělii jsem byla na vašem kurzu Jez jako člověk a tímto bych vám chtěla moc poděkovat, atmosféra byla příjemná, informace srozumitelné a zajímavé a občerstvení vynikající. Klidně bych šla ještě jednou. Manuál od Michala je úplně super, jsem ráda, že ty nejdůležitější informace, tipy a doporučení si díky němu můžu kdykoliv připomenout. A ještě jsem se pobavila, třeba při Michalově fotce na kolotoči nebo definici krátkodobého stresu. Určitě všem moc doporučuji a ještě jednou velké díky.

Lenka M. - Dnešní kurz v Creative World  byl super, Leni! Užitečné informace a skvěle jste se poslouchala! Moc se mi líbí váš přístup.

Tereza K. - Ahoj Leni, chtěla bych ti ještě jednou poděkovat za včerejší kurz. Mám ráda, když někdo vypráví o něčem, čemu rozumí a o něčem, co si na vlastní kůži vyzkoušel a to jsi ty a tvůj kurz. Jen tak dál. Jsi schopná odpovědět na téměř každou otázku a když přesně nevíš odpověď, snažíš se vymyslet alespoň nějakou alternativu a to je super. Určitě bych kurz doporučila všem, kteří se v tom plácají jako já a mají v hlavě spoustu otázek, na které potřebují odpovědi. Rozhodla jsem se, že jdu do Whole30 naplno a že začnu hned teď, není totiž na co čekat. Víc lidí jako jsi ty.

Kateřina J. - Takže Leni, po tvém kurzu se musím pochlubit - já, která si na noční vždycky dělala max těstoviny, ale spíš jsem to řešila kebabem, burgerem nebo pomazánkou s pečive si dnes půjdu na noční se svýma krásnýma novýma krabičkama.

Annika M. - Děkuju za kurz, já jsem vůbec nevěděla nebo mi nedocházelo, že je důležité, aby každé jídlo obsahovalo ten správný poměr makroživin. Udělala jsem si vždy nějaké paleo jídlo, ale když si to vezmu zpětně, na tohle jsem úplně zapomněla. A když si spojím puzzle a to, co jsi říkala na kurzu - tělo bude pořádně vyživené, když budou na talíři tuky, bílkoviny a sacharidy. Dál jsem zjistila, že vše nemusí být na 100 %, ale snažit se, abychom jedli zdravě dle svého uvážení. Jím ještě víc jak předtím a vždycky se snažím, aby tam byla hromada tuku. Od kurzu se mi povedlo jíst za den 2x denně.

Martin Š. - Zdravím Lenko, včerejší kurz mě moc bavil. Mám rád zapálené lidi ať už jde o cokoliv a zapálená teda rozhodně jste. Ať se daří v tom, co děláte a přeji spoustu zdravých a veselých lidí, které vy sama inspirujete, ať už programem Whole30 nebo i mimo něj. Držte mi palce, za 14 dní jdu do toho.

Napsali o mně:

Rozhovor v magazínu Bezhladovění.cz

Upozornění:
Informace na tomto blogu/eshopu, mém instagramu a facebooku nemají nahradit konzultaci s lékařem. Změny vašeho životního stylu doporučuji konzultovat předem s vaším praktickým lékařem. Pokud máte pochybnosti nebo otázky týkající se konkrétně vašeho zdravotního stavu nebo léků, které berete, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře.

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za každý komentář!

Professional Blog Designs by pipdig