Zimní salát se ztraceným vejcem

Saláty v zimě moc nejím, protože taková ta salátová zelenina není dostupná. Tedy je, ale v hrozné kvalitě a chuti.  Saláty ale miluju, tak hledám různé alternativy a tenhle s červeným zelím jsem si moc oblíbila. Zkuste ho taky, se zálivkou s dýňového oleje je to opravdu dobrota. A díky vejcím salát pozvednete na hlavní jídlo.


Ingredience:

2 - 3 listy kadeřávku/kapusty/ledového salátu

1/6 menší hlávky červeného zelí

půl jablka

hrst kešu ořechů

2 vejce

2 lžíce vinného octa

sůl

Na zálivku:

2 lžíce dýňového oleje Kisima

2 lžičky kvalitní hořčice

1 lžíce javorového sirupu

sůl a pepř

Postup:

Salátové listy si natrhejte, zelí nakrájejte ostrým nožem na velmi tenké nudličky. Jablko na plátky. Kešu opražte nasucho na pánvi a nasekejte. Vše v míse smíchejte.

Do mističky dejte dýňový olej a 2 lžičky hořčice. Metličkou spojte a zašlehejte ještě lžíci javorového sirupu. Poté už jen dochuťte solí a pepřem. Zálivkou polijte salát.

Udělejte si zastřené vejce: do většího hrnce dejte vodu a počkejte, až začne vřít. Přidejte 2 lžíce vinného octa a sůl. Vejce rozklepněte do cedníku pod který dáte misku, zbavíte se tak tekutého bílku. Poté vejce přemístěte do malé mističky, ze které ho pomaličku vyklopíte do mírně probublávající vody v hrnci. Vejce se zabalí samo. Vařte 3,5 minuty a poté vyndejte na ubrousek, osušte a dejte na salát.

Dobrou chuť!

Léňa

Recept vznikl ve spolupráci se značkou kisima.cz

Pokud byste našli chybu, prosím, napište mi to. Snažím se po sobě vše kontrolovat, ale nikdo není neomylný.
Veškeré fotografie podléhají autorskému zákonu a mohou být šířeny pouze s vědomím autora.


Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za každý komentář!

Professional Blog Designs by pipdig