Low carb vaječňák

by - pátek, prosince 13, 2019

Předvánoční období je nejen plné pečení cukroví, ale i výroby domácího vaječňáku. Já znám ten klasický recept s hromadou salka a cukru, takže jsem se rozhodla zkusit udělat vaječňák v low carb variantě. A dle mého se povedlo! A můžete ho udělat i bez alkoholu, takže je vhodný i pro řidiče.
Low carb vaječňák
Ingredience na cca 0,7 litru:

250 ml farmářského tučného mléka
250 ml smetany na vaření 12 % tuku
2 hvězdičky badyánu
špetka vanilky
4 žloutky od šťastné slepičky
3 - 6 lžic erythritolu
200 ml kvalitního rumu (nemusí být)

Postup:

Do hrnce dejte mléko, smetanu a nalámané 2 hvězdičky badyánu. Tuto směs míchejte a přiveďte k varu. Do druhého hrnce dejte 4 žloutky a erythritol. Já dala 3 lžíce, ale dejte podle vaší chuti, ať vám vaječňák chutná. Erythritol společně se žloutky umixujte. Jakmile přivedete směs smetany a mléka k varu, vyndejte badyán a přelejte ji do hrnce, kde máte připravené vymixované žloutky s erythritolem a dejte na plotnu na nejnižší plamen. Tuto směs míchejte do zhoustnutí - pozor, nesmí se vařit. Poté dochuťte vanilkou a přelejte do lahve. Nechte vychladnout a přilejte kvalitní rum a promíchejte. Skladujte v chladu.

Dobrou chuť!
Léňa

Pojďte se se mnou naučit vařit nízkosacharidově! Uvaříme si zdravé menu, ukážu vám jaký olej použít do teplé a studené kuchyně či jak pracovat s ořechovými moukami. Naučím vás si sestavit zdravý jídelníček, čím nahradit rafinovaný cukr a připravíme si fermentovanou tibi limonádu. Lednové termíny jsou již vypsány zde.

Pokud byste našli chybu, prosím, napište mi to. Snažím se po sobě vše kontrolovat, ale nikdo není neomylný.
Veškeré fotografie podléhají autorskému zákonu a mohou být šířeny pouze s vědomím autora.

You May Also Like

1 komentářů

  1. Mňam, vaječnák jsem ještě nevyráběla! Tenhle je trochu světlejší, než na který jsem zvyklá, ale s tím kořením to bude určitě báječné. Recept si uložím. :)
    Měj se hezky, Štěpánka
    www.corculum.blogspot.cz

    OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář!