O mně

Ahoj, jmenuju se Lenka (a ze srdce nesnáším, když mi tak někdo říká) a je mi 28 (věk je jenom číslo). Tenhle blog píšu už nějaký ten pátek, celkem nepravidelně = když se mi zachce a políbí mě múza. Blog jsem vytvořila někdy v roce 2012, kdy jsem se svým kamarádům a sledovatelům na facebooku chtěla pochlubit cestou po evropských státech, která trvala zhruba měsíc. Cestuju celkem dost (to říkaji moji přátelé), ale ne dost na to, jak bych chtěla (to říkám já). I přesto jsem o pár mých "výletech " napsala a hodlám pokračovat. Vždycky si dávám předsevzetí, že už ty články musím dopsat. Zatím to nevyšlo. Držte palce, aby to vyšo letos (2017).

Samozřejmě mám spoustu plánů a vysněných destinací, kam bych chtěla jet/letět. Ale razím myšlenku, že nejdříve chci poznat domov a jeho okolí (a tím myslím Českou republiku a Evropu) a pak se vydám dál. Letos mám v plánu Skotsko, Irsko nebo Island (dle ceny letenek).

Nejen, že cestuju, taky ráda vařím a samozřejmě miluju jídlo. V lednu 2017 jsem se rozhodla držet program Whole30, který mě následně přivedl k paleu/primal stravování, podle kterého se nyní stravuji a tak i moje recepty, které zde publikuji, jsou vhodné pro tento typ stravování. Vlastně to pro mě byl zlom znovuobnovit blog a začít psát pravidelně

V červenci 2018 jsem poprvé o stravě přednášela na kurzu Jez jako člověk! a v srpnu spustila e-shop, kde si lidé mohou zakoupit osobní konzultaci a vstupenky na kurzy. Do budoucna plánuji e-book.

Občas si zacvičím, ale co mě opravdu baví je badminton. Lásku k raketě a opeřenému míčku jsem objevila na konci roku 2014, kdy jsem se omylem připletla ke tréninku již zkušených hráčů.

Dále je mým oblíbeným sportem běh a cyklistika. V rámci mých běžeckých úspěchů se mohu pochlubit účastí na závodě Hronov-Náchod či Pražském půlmaratonu.

Taky bych neměla opominout to, že jsem dobrovolný hasič. Už nějakých 17 let. Nejdřív jsem jako děcko běhala orienťáky, teď jako "dospělá" jen běžím s hadicí a snažím se naplnit terč co nejrychleji.

Dalším mým koníčkem je psaní, i když to tak (podle obsahu blogu) nevypadá. Jelikož taky ráda čtu (a to skoro pořád, když je čas a nemusím zírat do monitoru).

V neposlední řadě jsem se začala zajímat o ekologii, která se zdravým životním stylem úzce souvisí (ne, nejsem pomatený greenpeace člověk). Třídím odpad a snažím se za sebou zanechávat minimum odpadu. S ekologií také souvisí přírodní kosmetika a chemie, kterou do nás pumpují nadnárodní koncerny. Ale o tom se zřejmě zmíním v nějakém článku, který také plánuji napsat.

Pokud jste dočetli až jsem, tak vám gratuluji a děkuji zároveň. A pokud jste žádné články na téma výše zmiňované nenašly, tak jsem je buď ještě nenapsala nebo jsem líná jako veš (více pravděpodobná je druhá možnost).

Přeji vám všem krásný den,

Léňa

A to jsem já, milovnice jídla a všemožných restaurací, bister a kaváren
Napsali o mně:

Rozhovor v magazínu Bezhladovění.cz

Share
Tweet
Pin
Share